Codzienna pielęgnacja stóp.

Codzienna pielęgnacja suchej skóry stóp i pięt

Zimą stopy przez długi czas ukrywamy w ciepłym obuwiu przez co dochodzi do utraty nawilżenia, a w konsekwencji do suchości stóp. Latem stopy są narażone na działanie wysokich temperatur co również sprzyja przesuszeniu skóry. Suchość skóry objawia się z reguły łuszczeniem naskórka, pieczeniem, swędzeniem lub szorstkością skóry. Czasami podeszwa stopy jest bardzo odwodniona, przez co skóra staje się sucha, szorstka, a nawet popękana.

Czynniki ryzyka

Przyczyny pękającej skóry stóp i pięt:

  • sucha skóra stóp i nadmierne rogowacenie naskórka
  • osobnicze skłonności
  • zaburzenia równowagi hormonalnej, np. w okresie menopauzy
  • współistnienie takich chorób, jak: cukrzyca, reumatyzm, choroby nerek, choroby wątroby, grzybica skóry
  • nadwaga
  • deformacje w budowie stopy

SUCHA SKÓRA STÓP

Sucha skóra stóp jest częstym problemem natury kosmetycznej. Objawia się z reguły łuszczeniem naskórka, pieczeniem, swędzeniem lub szorstkością skóry. Naskórek ma barwę żółtą, biało – żółtą, szaro – żółtą aż do brudnoszarej.

PĘKAJĄCE PIĘTY

Pękające pięty to problem, który dotyczy aż 75% populacji1. Jest to nieprzyjemna i częsta dolegliwość stóp, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Brak reakcji na problem może doprowadzić do pogłębienia pęknięć, aż do skóry właściwej, wtedy przy każdym kroku odczuwalny jest ból i może dochodzić do krwawienia i wystapienia ropnej wydzieliny.
(1)Badanie własne na zlecenie Omega Pharma Poland, IPSOS, luty 2018, n=1104

Jak prawidłowo dbać o skórę pięt i stóp na co dzień?

Jeśli chcemy mieć piękne stopy, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach – zwłaszcza o tym, że najważniejsza jest profilaktyka: zawsze wybierajmy odpowiednie obuwie oraz skarpety, po umyciu stóp zawsze należy je osuszyć, nigdy nie zakładaj za ciasnych butów lub takich wykonanych ze sztuczych materiałów na gołą stopę. Na basenie noś własne klapki, najlepiej z wodoodpornych materiałów.

Dodatkowo warto stosować specjalistyczne produkty do stóp, w szczególności dedykowane problemom suchych stóp i pięt.

Closeup view of woman with cream on her foot indoors, space for
Perfect female feet with smooth skin.

Jakie produkty stosować do codziennej pielęgnacji stóp?

Aby zapewnić swoim stopom odpowiednią ochronę i codzienną pielęgnację warto stosować kremy wzbogacone o kompleksy nawilżające i regenerujące oraz zawierające mocznik.

Undofen(r) to gama sprawdzonych produktów, które w szybki i komfortowy sposób niwelują nieprzyjemny zapach, ograniczają pocenie się stóp, zapewniają uczucie świeżości i ochronę przeciwbakteryjną. Sprawdź!